Legrand vs. ABB

 
 
 

Legrand 

Legrand je francouzská nadnárodní společnost se sídlem v Limoges, která je co do objemu prodeje světovým lídrem v produktech a systémech pro elektroinstalaci a informační sítě. Ve 27 zemích je navíc tržním lídrem v alespoň jedné z hlavních oblastí svého působení. 

Od té doby, Legrand uskutečnil 120 cílených akvizic po celém světě a stal se tak velkým, diverzifikovaným výrobcem elektroinstalačního materiálu s více než 150.000 položek zboží. Od roku 2006 má své dceřiné společnosti v 70 zemích a obchodní zastoupení ve 180 zemích. 

V České republice je společnost Legrand přítomna již od roku 1992. Kancelář společně se showroomem se nachází v Praze v ulici Sokolovská. Odtud nabízí odbornou pomoc a podporu svým klientům a partnerům od návrhu až po dokončení jejich projektů. V současné době zastupuje společnost Legrand na českém trhu také značky BTicino a Cablofil.

ABB

(Asea Brown Boveri) je švédsko-švýcarská nadnárodní korporace se sídlem v Curychu, poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. V roce 2010 se umístila na 124. místě v žebříčku časopisu Forbes.

ABB je jednou z největších technologických společností a také konglomerát na světě. Zaměstnává více než 124 000 zaměstnanců ve 100 zemích a roce 2010 měla obrat 31,6 miliard dolarů. V Česku společnost působí od roku 1992 a zaměstnává zde téměř 3 000 zaměstnanců. 

 

Často se můžete setkat s tvrzením, že ABB je "prověřená" společnost, která má již něco za sebou.

Zde, alespoň ve zkratce vidíte, že paradoxně, v Česku upřednostňovaná značka ABB, je zde minimálně stejně dlouho, jako firma Legrand. Jsou zde ovšem základní rozdíly, v rámci vývoje. Nejdůležitějším rozdílem, je praktičnost elektroinstalačních produktů i výrobků do domácností od firmy Legrand. Ta se ubírá designově kupředu, nezahálí a hledá nové možnosti a výzvy, na tak již zkostnatělém trhu. Oproti tomu ABB je firma s tradicí v ČR, kde společnosti, ale i montážní firmy, hledají spíše praktičnost a jednoduchost.

Zde tvrdíme následující: Jsme firma, která se nebojí stále vyvíjet! Říká se, náš zákazník, náš pán. Ovšem my se snažíme zákazníkům nejen splnit jejich cíle a očekávání, ale hledáme vhodné alternativy, o kterých je rádi informujeme a dáváme na výběr ze všech vhodných deignových prvků. 

Nežijeme v době kamenné!

Já jsem Thór a vždy budu bojovat proti stereotypu a degradaci! Pokud chcete mít dům, byt, obchodní prostory i firemní budovy opravdu nadčasové - napište  samotnému Thórovi!