Legrand vs. ABB

 
 
 

Legrand 

Legrand je francouzská nadnárodní společnost se sídlem v Limoges, která je co do objemu prodeje světovým lídrem v produktech a systémech pro elektroinstalaci a informační sítě. Ve 27 zemích je navíc tržním lídrem v alespoň jedné z hlavních oblastí svého působení. 

Od té doby, Legrand uskutečnil 120 cílených akvizic po celém světě a stal se tak velkým, diverzifikovaným výrobcem elektroinstalačního materiálu s více než 150.000 položek zboží. Od roku 2006 má své dceřiné společnosti v 70 zemích a obchodní zastoupení ve 180 zemích. 

V České republice je společnost Legrand přítomna již od roku 1992. Kancelář společně se showroomem se nachází v Praze v ulici Sokolovská. Odtud nabízí odbornou pomoc a podporu svým klientům a partnerům od návrhu až po dokončení jejich projektů. V současné době zastupuje společnost Legrand na českém trhu také značky BTicino a Cablofil.

ABB

(Asea Brown Boveri) je švédsko-švýcarská nadnárodní korporace se sídlem v Curychu, poskytující technologie pro energetiku a automatizaci. V roce 2010 se umístila na 124. místě v žebříčku časopisu Forbes.

ABB je jednou z největších technologických společností a také konglomerát na světě. Zaměstnává více než 124 000 zaměstnanců ve 100 zemích a roce 2010 měla obrat 31,6 miliard dolarů. V Česku společnost působí od roku 1992 a zaměstnává zde téměř 3 000 zaměstnanců. 

 

Často se můžete setkat s tvrzením, že ABB je "prověřená" společnost, která má již něco za sebou.

Zde, alespoň ve zkratce vidíte, že paradoxně, v Česku upřednostňovaná značka ABB, je zde minimálně stejně dlouho, jako firma Legrand. Jsou zde ovšem základní rozdíly, v rámci vývoje. Nejdůležitějším rozdílem, je praktičnost elektroinstalačních produktů i výrobků do domácností od firmy Legrand. Ta se ubírá designově kupředu, nezahálí a hledá nové možnosti a výzvy, na tak již zkostnatělém trhu. Oproti tomu ABB je firma s tradicí v ČR, kde společnosti, ale i montážní firmy, hledají spíše praktičnost a jednoduchost.

Zde tvrdíme následující: Jsme firma, která se nebojí stále vyvíjet! Říká se, náš zákazník, náš pán. Ovšem my se snažíme zákazníkům nejen splnit jejich cíle a očekávání, ale hledáme vhodné alternativy, o kterých je rádi informujeme a dáváme na výběr ze všech vhodných deignových prvků. 

Nežijeme v době kamenné!

Já jsem Thór a vždy budu bojovat proti stereotypu a degradaci! Pokud chcete mít dům, byt, obchodní prostory i firemní budovy opravdu nadčasové - napište  samotnému Thórovi!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení